Rejestracja 538 442 328
w godz. 9.00 - 18.00
Menu

Blog Dermatologa

W naszym Gabinecie w Bielsku Białej wykonujemy nowy zabieg MD-TISSUE

Spocone dłonie, stopy czy pachy to problem dużej ilości pacjentów.

Maskne to nowa postać trądziku, który tworzy się na skórze  w wyniku noszenia maseczki ochronnej na twarzy

Długotrwałe noszenie rękawiczek, stosowanie wysuszających płynów odkażających powoduje bardzo mocne wysuszenie skory, jej wzmożoną wrażliwość i szorstkość. Podrażniona i pozbawiona płaszcza lipidowego skóra jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju pęknięcia, obtarcia, nadkażenia i egzemy.

 

Twoja skóra mimo regularnej pielęgnacji nie wygląda dobrze? Jest przesuszona, ściągnięta , wrażliwa na dotyk i inne czynniki zewnętrzne? A może wręcz przeciwnie, masz problem z trądzikiem, tłustą cerą i rozszerzonymi porami? Przyczyną może być nieodpowiednie pH skóry twarzy.

Jakie kremy stosować zimą? Czy należy zmienić krem na zimę? W jaki spoób można zadbać o skóre zimą?

Praktyczne pytania i praktyczne odpowiedzi udzielone przez lek. Elżbietę Rutkowską.

Powstanie wyprysku kontaktowego może wywoływać wiele czynników.  U niektórych osób może to być związane z uczuleniem na alergeny kontaktowe, u innych – do zmian skórnych może dojść pod wpływem naświetlenia posmarowanej powierzchni promieniami słonecznymi, a u części dochodzi do wytworzenia tzw.wyprysku zawodowego związanego z uczuleniem na określone substancje występujące w pracy. 

Nareszcie wakacje, czas wzmożonych wyjazdów, korzystania ze świeżego powietrza, spacerów i promieni słonecznych. Lubimy kiedy świeci słońce i chętnie zwłaszcza w naszym klimacie korzystamy z kąpieli słonecznych " ładując akumulatory”. Czy jednak opalanie jest bezpieczne? Czy są przeciwskazania do korzystania z promieniowania słonecznego

Trądzik pospolity należy do najczęściej występujących chorób dermatologicznych na świecie i kojarzony jest głównie z okresem nastoletnim. Jednak w ciągu ostatnich kilkunastu lat stał się bardzo częstą dolegliwością skór dojrzałych. Ponad 50% dorosłych zgłasza problemy trądzikowe i częściej dotyczą kobiet.

Nasze dłonie2020-05-04 Nasze dłonie

Długotrwałe noszenie rękawiczek, stosowanie wysuszających płynów odkażających powoduje bardzo mocne wysuszenie skory, jej wzmożoną wrażliwość i szorstkość. Podrażniona i pozbawiona płaszcza lipidowego skóra jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju pęknięcia, obtarcia, nadkażenia i egzemy.

 
Idzie wiosna2020-03-27 Idzie wiosna

Wiosna jest porą roku, na którą wszyscy czekamy z utęsknieniem. Jednak po  paru miesiącach zimnych wiatrów, niskich temperatur i braku słońca oraz suchych i ogrzewanych pomieszczeń nasza skóra staje się przesuszona, niedotleniona i szara. Jakie zabiegi są więc dozwolone i polecane w oczekiwaniu na wiosnę i nadejście słonecznych dni?

Kwas Hialuronowy początkowo był pochodzenia zwierzęcego, co wiązało się z obecnością obcogatunkowego białka i możliwością wystąpienia reakcji alergicznej.

Terapia Osoczem Bogatopłytkowym przeznaczona jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga intensywnej ochrony, dla pacjentów ceniących sobie produkty naturalne, bez ryzyka nietolerancji, alergii, czy innych reakcji immunologicznych.

Bardzo mocny ból głowy uniemożliwia wykonanie nawet najprostszych czynności. Migrena różni się w wielu kwestiach od zwykłego bólu głowy,  przede wszystkim ma charakter napadowy i jest dyskomfortem, który całkowicie paraliżuje życie pacjenta.

Jesienne Zabiegi2019-09-12 Jesienne Zabiegi

Jesień, to czas kiedy nasza skóra bardzo dotkliwie odczuwa skutki intensywnego oddziaływania słońca. Zapoznaj się z naszą propozycją na wrzesień.

 
 

 

 

 

Artykuł na podstawie wywiadu przeprowadzonego w Radiu Bielsko z lekarzem Wojciech Żarow w lipcu 2018 roku. 

Problem z potem?2018-06-13 Problem z potem?

Medycyna Estetyczna to nie tylko zabiegi upiększające toksyną botulinową ( Azzalure, Botox czy Boucuture) kwasem hialuronowym czy ostatnio zabiegi  bardzo popularnymi nićmi liftingujacymi 

LINERASE to innowacyjny i wyjątkowo skuteczny preparat kolagenowy, który w naturalny sposób regeneruje, zagęszcza i liftinguje skórę przywracając jej jędrność i utraconą młodość.

Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są od zawsze atutem kobiecości i wizytówką całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego, jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.

 

Nie wiemy czy widziałeś Botox, ale wiemy, że kształt ust nie ma z nim nic wspólnego!
Z upływem czasu nasza skóra ust traci kolor i elastyczność. Najnowsze trendy w urodzie i zabiegach medycyny estetycznej preferują posiadanie "ciut!" większych, wymodelowanych i lepiej podkreślonych ust w każdej dekadzie naszego życia

Dr.CYJ Hair Filler to innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. 

Test Alergiczny wykonuje się w celu potwierdzenia lub wykluczenia nadwrażliwości (uczulenia) na którąkolwiek z substancji wchodzących w skład dwóch paneli. Stężenie poszczególnych alergenów dobrano tak, by było wystarczająco duże do wywołania reakcji (również u pacjentów z niewielką nadwrażliwością) i na tyle małe, by zminimalizować ryzyko reakcji podrażnienia.

Czy wiesz, że dominującą formą kolagenu (80%) w skórze człowieka jest kolagen typu I, który stanowi włóknistą podporę skóry, a także kolagen typu III (ok. 20%)?  Dzięki niemu nasza skóra jest sprężysta, jędrna i gładka. Niestety już po 25 roku życia tracimy ok. 1.5% tej cennej substancji w ciągu roku. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, a skóra jakby bardziej ulegała działaniu „grawitacji”.

Czas po udanych letnich wakacjach to nie tylko moc wrażeń dla  ducha, ale również skóry. Niestety dla skóry często nie korzystnych. Wracamy zwykle z trwałymi śladami promieni słonecznych, morskiej bryzy

To oczy odbijają nasze emocje i wewnętrzne uczucia. Są ważnym elementem naszej urody, ale też jest druga strona medalu, już w pierwszej fazie zmęczenia i życiowych stresów, właśnie one pierwsze ujawniają nasz PESEL i zmęczenie. Wystarczy zarwanie już kilku nocy, żeby pod oczami pojawiły się pierwsze symptomy niedostatków urody – pomarszczona skóra, worki i cienie pod oczami. Również czynniki zewnętrzne jak zbyt duża dawka promieni słonecznych, praca przed ekranem komputera, a także nocny tryb życia powodują pojawienie się i utrwalenie zmarszczek w okolicach oka. 

 

Z upływem lat starzeje się nie tylko nasza skóra, ale także wszystkie tkanki twarzy. Stopniowo zanika tkanka tłuszczowa, zwłaszcza w okolicach skroni, policzków i ust. Zanikowi ulegają także tkanki podporowe ­chrzęstna i kostna. W konsekwencji tracimy młodzieńczy wygląd, rysy się zaostrzają nadając nam smutny i zmęczony wyraz twarzy. Dojrzała skóra coraz słabiej podtrzymywana przez zanikające tkanki,wiotczeje i opada. To powoduje opadnięcie policzków, pojawienie się bruzd nosowo­wargowych, linii marionetek i tzw.chomików. 

 

Medycyna Estetyczna to nie tylko zabiegi upiększające toksyną botulinową ( Azzalure, Botox czy Boucuture) kwasem hialuronowym ( Emervel, Stylage, Filorga etc) czy ostatnio zabiegi  bardzo popularnymi nićmi liftingujacymi ( First Lift Barb 4D)

 

Na początku XX wieku opalenizna była uważana jako oznaka przynależności do niższych klas społecznych. Była ona wizytówką osób pracujących fizycznie, na wolnym powietrzu i nie była pożądaną cechą wyglądu ludzi z wyższych sfer. Osoby zamożne i intelektualiści wraz z panującą wtedy modą chcieli mieć bladą cerę i unikali słońca.

Moda na opaleniznę pojawiła się w drugiej połowie ubiegłego wieku. Była symbolem zdrowia, urody, statusu społecznego. Tendencja ta trwa niestety do dzisiaj, mimo stałych apeli naukowców, bardzo wiele osób korzysta bezmyślnie z kąpieli słonecznych, przesadzając z opalenizną i często doprowadzając do poparzeń słonecznych.

 

Reasumując dostajemy bardzo szybki i naturalny efekt odmłodzeniaregeneracji i naturalnego liftingu skóry. Dzięki takiemu bogatemu składowi i działaniu Osocze stosujemy nie tylko w Dermatologii i Medycynie Estetycznej - również w Ginekologii, Chirurgii i Ortopedii, Stomatologii, Okulistyce, Medycynie Sportowej...

Rewitalizacja okolicy oczu jest bardzo ważna, ponieważ obszar ten, jako pierwszy zdradza upływ czasu oraz tryb życia jaki prowadzimy. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, prawie pozbawiona tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych, za to gęsto pokryta siatką naczyń krwionośnych. Dodatkowo stale poddawana jest ekspozycji na słońce, czy podrażniające działanie źle dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych i wysuszającej wody. 

 


Ostatnio szczególnie dużym powodzeniem cieszy się mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego. W dobie narastających alergii i nietolerancji zabieg ten jest bardzo bezpieczny i ma zminimalizowane ryzyko uczuleń i nietolerancji, przy jednocześnie  bardzo dobrych efektach regenerujących  skórę. Idąc dalej w kierunku terapii silnie kondycjonujących skórę, pacjenci mogą wybrać terapię nićmi liftingującymi. Nici liftingujące są doskonałym narzędziem unoszącym tkanki całego ciała, jednocześnie wpływając na  zagęszczenie i odbudowę skóry poddawanej terapii.
 

To, co niewątpliwie łączy homo sapiens XXI wieku, to fakt, że lubimy o siebie dbać.
Niestety naszą wspólną cechą są też ślady upływającego czasu spotęgowane efektem zmęczenia, przepracowania, używek  etc. 
 

Zabiegi na luty2016-02-08 Zabiegi na luty
Przepychanka żywiołów trwa w najlepsze - luty zmiksował nam wiosnę, jesień i ostrą zimę! Zeby poprawić sobie nastrój  proponujemy Państwu listę zabiegów odmładzających okolice oczu, tak wrażliwego i kluczowego  "rewiru " naszej twarzy.

Odmładzanie, Ujędrnianie i Redukcja Tkanek Tłuszczowych

Vanquish jest urządzeniem stworzonym przez firmę BTL Aesthetics, do bezbolesnego i szybkiego redukowania tkanki tłuszczowej. Jego działanie polega na zwiększeniu temperatury w komórkach tłuszczowych, tak aby spowodować ich naturalne obumarcie. (...) Rewolucją jest, że w trakcie zabiegu Vanquish bada ilość i jakość tkanki tłuszczowej pacjenta, a następnie dopasowuje terapię do jego potrzeb. W trakcie jednego zabiegu można objąć duży obszar ciała (np. całą powierzchnie brzucha). Aplikator umieszczany jest 1-2 cm nad ciałem, tak że nie dotyka skóry pacjenta. 

Większość kobiet marzy o zmysłowych, ponętnych ustach, dla których muśnięcie jedynie błyszczykiem jest już wystarczającym makijażem. Niestety nie zawsze natura obdarza nas ich doskonałą wielkością i kształtem. Na szczęście możemy jej pomóc wybierając zabiegi powiększające i modelujące usta wykorzystujące kwas hialuronowy zawarty w innowacyjnym preparacie Emervel Lips, które zapewnią naturalny wygląd i długotrwały, subtelny efekt.  

 

 

Spocone dłonie, stopy czy pachy to problem dużej ilości pacjentów.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka z  naszego Gabinetu Dermatologii i Medycyny Estetycznej w Bielsku Białej

 

 

Promieniowanie słoneczne jest promieniowaniem elektromagnetycznym, o zakresie od 290 do 400 nm.
Składa się z promieniowania czerwonego , światła widzialnego oraz promieniowania UV ( ultrafioletowego ).
 
Najbardziej jednak musimy uważać na promieniowanie ultrafioletowe czyli to promieniowanie które jest najbardziej niebezpieczne dla zdrowia. Promienie UV mają trzy zakresy : UVC - rumieniotwórcze , UVB b. silnie  rumieniotwórcze ( odpowiada za oparzenia skóry ) oraz  mniej rumieniogenne ale bardziej barwnikotwórcze UVA.
 
Dzisiaj zajmiemy się głównie jasną stroną wpływu promieni słonecznych na naszą planetę .
Bez promieniowania słonecznego życie na Ziemi nie istniałoby...
Nasze stare poczciwe Słońce dostarcza niezbędnej energii większości mieszkańców globu.

 
 

Zapraszamy na naszego bloga
blog

Nasi lekarze

Promocje

Kontakt

REJESTRACJA

538 442 328

Rejestracja w godzinach od 9.00 do 18.00 

Gabinet czynny od Poniedziałku do Czwartku od 11.30 do 18.00 w piątki od 11.30 do 17.00


Wojciech Żarow 604 235 336
lek. med. specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej  
Elżbieta Rutkowska 604 236 402
lek.med. specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej